bilgi@kure.bel.tr 0 (366) 751 21 09
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Tarihi: 30.08.2019

Küre Belediye Başkanlığı - Kastamonu

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçmiştir.
 
Tarihe altın harflerle yazılan bu zafer sonucu vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı büyük bir zafer kazanan, büyük bir destan yazan Yüce Türk Milleti Bağımsızlık inancını ve hür yaşama kararlılığını tüm dünyaya duyurmuş, bu mücadelesiyle mazlum halklara da örnek olmuştur.
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tüm imkânsızlıklara rağmen, halkımızın gösterdiği büyük çaba ve fedakarlıklarla tarihe yazılan şanlı destanımız bizlere bırakılan en büyük miras ve emanettir.
 
Şanlı Türk Tarihinin emsalsiz zaferlerinden birisi olan ve Türk milletinin kaderini değiştiren 30 Ağustos Zaferi Türk’ün asla yenilmeyeceğini göstermiş, Yüce Atatürk’ün bağımsızlık ve özgürlük sevdasını başarıya ulaştırmış, demokratik ve çağdaş Cumhuriyet’in kurulmasının yolunu açmıştır. Ulusça bizlere düşen en büyük görev geçmişten aldığımız ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunu, milli birlik, beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürmektir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu cennet vatanın hür ve özgür olarak ilelebet yaşaması uğruna canlarını feda eden bütün aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.